»» Odzyskaj hasło
» Lokal

»

Karczma Zagłoba


Województwo: dolnośląskie » Miejscowość: Świdnica
Typ lokalu: gospoda, karczma
Typ kuchni: kresowa, polska, staropolska
Cena dania głównego: 20 - 40 zł
4.81
 
 
Liczba ocen: 4
Ulubiony lokal dla: 0
 
Znalazłeś błąd na stronie? Zgłoś go!
» ADRES
ul. Wrocławska 46
58-100 Świdnica
Telefon: (74) 851 22 36
www:
e-mail:

» Godziny otwarcia

» ŚREDNIE OCENY
Jedzenie
(4.87)
Cena
(4.62)
Obsługa
(4.87)
Wystrój
(4.87)

...Treść czwartej zakładki
» Opinie / recenzje
Dodaj opinię i ocenę | Wystaw tylko ocenę
Oliwier2013
2013-03-12 09:23:02

(5.00)

Wszystko to czego się spodziewaliśmy

Wróciliśmy właśnie z późnego obiadu - czy też kolacji - z tej restauracji. Nasz wybór padł na nią - ponieważ na stronie znajdują się skrajne o niej opinie. No cóż - kolejny powód żeby sprawdzić która prawda prawdziwsza.
Ogólnie może się podobać albo nie - stwierdzenie niby nie odkrywcze - ale tutaj wystrój zapewnia 100% sielskości w sielskości - bardziej rustykalnie się nie da. Faktycznie kojarzy się to z jakąś stara polską chatą czy innym przydrożnym zajazdem sprzed paru setek lat. Nam się podobało - byliśmy zresztą nastawieni na właśnie taki lokal - cała paczka nic nie jadła od śniadania, więc marzyło się nam na bogato, mięśnie i w ogóle tłuszcz i skwarki.
No i to po cośmy przyszli dostaliśmy - najedliśmy się nieprzyzwoicie - testując po kolei:
śledzia (wbrew pozorom dobrego śledzia wcale nie łatwo w pierwszej lepszej jadłodajni znaleźć - tego spokojnie mogę polecić),
flaczki (naprawdę niezłe, choć trzeba sobie było doprawić jeszcze troszkę),
Koryto Zagłoby ( mix mięs podany z dodatkami na drewnianym korycie)
I mistrzowskie ponad kilogramowe golonki pieczone ze skórką tak słodką i mięciutką że na długo ją zapamiętamy
Na deser jeszcze dopchałem lody - niezłe acz zdecydowanie bardziej polecam naleśnika na słodko, którego zamówiła koleżanka :)

Generalnie dostaliśmy to czego szukaliśmy - mieliśmy się dobrze objeść i się dobrze objedliśmy - ceny - umiarkowane- do najniższych nie należą - ale też nie odstraszają. Obsługa - nie narzucająca się, a uważna - tyle dokładnie trzeba.
Zasadniczo - jeśli ktoś jak my ma ochotę najeść się nieprzyzwoicie i nie za zdrowo :) to polecam.

 • Jedzenie
 • Cena
 • Obsługa
 • Wystrój lokalu
Zadowolona
2013-03-11 16:28:34

(4.50)

Super super super

Spodziewaliśmy się gości z Holandii i chcieliśmy zaprosić ich do restauracji, w której podjęlibyśmy ich tradycyjnym polskim jedzeniem i aby odczuli iście polski klimat i tradycje.
Wybraliśmy się na obiad do \"Karczmy\". Od progu przywitał nas Imć Pan Zagłoba w stroju żywcem wyjętym z sienkiewiczowskiej \"Trylogii\", bardzo uprzejmie wskazał nam dwie \"izby\" do wyboru.
Rozsiedliśmy się w sali, gdzie za barem krzątały się panie kelnerki w przepięknych strojach z wiankami na głowach \"może niekoniecznie staropolskich\".
Podano nam karty z menu,poprosiliśmy Panią, która nas obsługiwała aby poleciła nam danie typowo polskie z tradycjami, by należycie i po staropolsku przyjąć naszych holenderskich gości.
Padł wybór na \"gęś faszerowaną\" z kopytkami i buraczkami na ciepło.
Na barze stał Certyfikat, który informował klientów, że jest to danie nagrodzone przez Kuronia, tym bardziej nas to zachęciło do takiego wyboru.
Zapomniałem dodać, że wszyscy jednogłośnie przed gęsiną wybraliśmy \"Rosół z sąsiadowej kury\" super opisane. Może sąsiadowa to ta kura nie była, ale za to swojski makaron nie z torebki - muszę przyznać dawno takiego nie jedliśmy.
Zanim podano nam obiad mieliśmy czas aby trochę się rozejrzeć
po Karczmie. Urocze wnętrze dopełniają białe firanki w oknach i w obrusy na stołach w cepeliowskim stylu. Klimat iście staropolski.
Po obfitej uczcie (obiedzie) możemy ocenić, że warto było tu przyjść.
Jesteśmy bardzo zadowoleni: z obsługi, z wykwintnego jedzenia jak i wystroju Karczmy.
Polecamy! Będziemy tam wracać i polecać naszym znajomym.

 • Jedzenie
 • Cena
 • Obsługa
 • Wystrój lokalu
Doswiadczony
2013-03-05 20:34:31

(4.75)

Super miejsce

Jadąc z rodziną z ferii które niedawno się skończyły , zwyczajowo jesteśmy po obiedzie, tym razem jednak pojechaliśmy niedługo po śniadaniu stąd w połowie trasy zaczęło nam doskwierać nadmierne pustkowie w żołądku. 1/2 drogi do domu to akurat okolice miejscowości Świdnica. Odliczamy kilometry i po nie długiej chwili ujrzeliśmy zachęcająco wyglądający zajazd w stylu starej wiejskiej, bogatej karczmy. Skręcamy, stajemy na parkingu, po chwili odnajdujemy wejście, ciekawie zdobione wnętrze, dużo drewna, choć chata chyba murowana i tylko dechami obłożona.
Po krótkich studiach nad kartą wybraliśmy rosołek z domowym makaronem dla córki, frytki dla najmłodszego zawodnika oraz pierogi kresowe dla nieco starszej małżonki i placek po zbójnicku dla najstarszego \\\\\\\"doświadczeniem\\\\\\\" małżonka czyli mnie. Aha, oczywiście do tego wszystkiego napoje ..

Po dłuższej chwili wjechał rosołek w przystojnej miseczce, dobry i z dobrym makaronem. Pierogi z kresowe okazały się majestatyczne, ładnie podane ze skwarkami, nadzienie całkiem pouczające, całość bardzo pożywna. Frytki w normie, syn pochłaniał w tempie podwójnym. Oddzielny opis dla placka, którego mogłem ocenić najdokładniej. Na pierwszy rzut oka niepokojąco jasny wydał mi się sos, który stanowi całe i podstawowe dobro tej potrawy. Pół talerza zajmował zestaw surówek, całkiem smacznych w trzech odmianach, wilgotnych i soczystych. Placek świetnie usmażony na małej ilości tłuszczu więc nie było kłopotów z żołądkiem a sos doprawiony bajecznie , brawo kuchnia brawo. Obsługa miła a Panie kelnerki przebrane w stroje ludowe wymalowane od ucha do ucha . Wystrój zapierający dech w piersiach .

Podsumowując wizytę trzeba przyznać, że Karczma jest godna polecenia i z cenami na umiarkowanym poziomie. Polecam

 • Jedzenie
 • Cena
 • Obsługa
 • Wystrój lokalu
Margarita
2013-03-02 20:20:40

(5.00)

Smacznie i swojsko

Miałam okazję odwiedzić Karczmę w sobotę, przy okazji większej uroczystości rodzinnej. Była to jednocześnie moja pierwsza wizyta w tym miejscu, mimo że w Świdnicy mieszkam już kilka lat. Zaskoczyła mnie sprawna organizacja obsługi, która bardzo szybko i sprawnie pokierowała gości do zarezerwowanej sali. Wystrój lokalu jest jednocześnie sielski i elegancki. Właścicielowi udało się połączyć te dwa elementy, co pozornie mogłoby się wydawać niemożliwe. Menu było wcześniej ustalone przez zapraszających, kelnerki natomiast zebrały zamówienia na napoje i alkohole, co odbyło się sprawnie. Czas oczekiwania na dania był krótki. Muszę przyznać, że byłem pozytywnie zaskoczony jakością dań.Brawo Szef Kuchni. Mięso świeże, golonki dobrze wypieczone, pierogi smaczne, żurek wyśmienity.
Deseru nie zmieściłam, ale wyglądały bardzo apetycznie. Nie wiem, jaki był koszt takiego zorganizowanego biesiadowania, jednak uważam, że ceny w karcie są na dość normalnym poziomie . Mogę Zagłobę polecić z pełną odpowiedzialnością

 • Jedzenie
 • Cena
 • Obsługa
 • Wystrój lokalu
» Obiekty w pobliżu
Dworce PKP Bankomaty
» Lokale w pobliżu

» Cafe 7

~ 0.49 km, Plac Pokoju 7

» Pizzeria Savona

~ 0.61 km, ul. Teatralna 19

» Loving Hut

~ 0.71 km, ul. Siostrzana 25

» Restauracja Piast-Roman

~ 1.04 km, ul. Kotlarska 11

» Chocoffee

~ 1.11 km, ul. Komunardów 5

» Restauracja & Klub Arte

~ 1.15 km, ul. Kazimierza Odnowiciela 22
» Polecane
  » Świdnica

» Cafe 7

» Świdnica, Plac Pokoju 7

» Restauracja Piast-Roman

» Świdnica, ul. Kotlarska 11

» Restauracja Ziemiańska

» Świdnica, ul. Rynek 43

» Chocoffee

» Świdnica, ul. Komunardów 5

» Restauracja Al Capone

» Świdnica, ul. Malinowa 2
» Szczególnie polecane
Restauracja Bellini
Restauracja Bellini
- Warszawa -
Bistecca Bistro
Bistecca Bistro
- Warszawa -
Restauracja Stary Dom Restauracja Stary Dom
- Warszawa -

La Rotisserie La Rotisserie
- Warszawa -

» Nowe
  » Świdnica

» Restauracja Rynek 43

» Świdnica, ul. Rynek 43

» Restauracja Al Capone

» Świdnica, ul. Równa 3

» Pod Kopułą

» Świdnica, ul. Ofiar Oświęcimskich 2

» La Grande Familia - Lawendowa Kuchnia

» Świdnica, ul. Bohaterów Getta 2

» Loving Hut

» Świdnica, ul. Siostrzana 25
» Reklama
» Wybierz miasto

 

Gastronomia24.pl

 • Kontakt
 • Copyright © 2009-2012 Gastronomia24.pl
  0.11875